Konverzace v angličtině a francouzštině zdarma

Přijďte si procvičit svoji angličtinu nebo francouzštinu na konverzace zdarma. Konají se každý týden a schází se na nich lidé, kteří si chtějí navzájem pomoct pilovat jazyky.

Kdy a kde se konají?

Brno

Ostrava

Angličtina

Čas a místo, kdy a kde se budeme pravidelně scházet jsme ještě napevno neurčili.
Aktuální informace najdete na Facebookové skupině anglické konverzace v Ostravě.

Proč se vyplatí přijít?

Je to jedinečná příležitost, jak si procvičit cizí jazyk. A to jak s dalšími Čechy, tak i se zahraničními studenty, kteří jsou v ČR v rámci různých studijních programů. Máte možnost seznámit se s novými lidmi, kteří mají stejný zájem jako vy a třeba i najít novou lásku (opravdu se stalo).

Co si vzít s sebou?

V podstatě nic. Jen chuť přijít a konverzovat s lidmi, kteří se stejně jako vy chtějí naučit mluvit cizím jazykem. Alespoň minimální znalost jazyka je výhodou, ale není nutná. Můžete si přijít poslechnout konverzaci a učit se poslechem. Pokud však chcete využít těchto příjemných setkání naplno, je potřeba se do diskuse zapojovat. Nikdo vás však nutit nebude. Je jen na vás, v jaké míře se zapojíte a nakolik konverzace využijete k vlastnímu zdokonalování cizího jazyka.

Co vás tam čeká?

Sejdeme se na předem daném místě, objednáme pití a povídáme si. Takže prostě jako když se potkáte s kamarády v kavárně nebo hospůdce. Jediná změna je, že se mluví cizím jazykem. To mnohdy přináší vtipné situace, které jinde nezažijete. Všechno v uvolněné a přátelské atmosféře.